Teatr Bynajmniej

Teatr Bynajmniej to zespół entuzjastów sztuki teatralnej, działający od 2004 roku.

Pierwotnie grupa działała w Auli Jana Pawła II przy Klasztorze oo. Reformatów w Wieliczce i składała się głównie z uczniów Wielickiego Niższego Seminarium Duchownego. Później do Teatru dołączali również uczniowie gimnazjów, liceów, studenci, a także Ci którzy skończyli już naukę. Niełatwej roli reżysera podjął się Paweł Buszewicz.

bznajmniejmW roku 2012 teatr przeniósł swoją działalność do Domu Ludowego na osiedlu Krzyszkowice. Pierwszą sztuką wystawioną na deskach nowej sceny był dramat Karela Capka pt.” R.U.R”. Spektakl cieszył się dużym zainteresowaniem i otrzymał pozytywne recenzje. Gościnnie został zaprezentowany na scenie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach, a także na festiwalu „Wszystko gra w Zamościu”.
Obecnie teatr rozpoczyna próby do nowego spektaklu „Rewizor” M. Gogola. Akcja komedii rozgrywa się w prowincjonalnym miasteczku, w którym rządy sprawuje zgraja skorumpowanych urzędników. Przedstawicieli władzy łączą silne zależności: układy, intrygi, wspólne grzeszki z przerewizorszłości. Troszczą się więc o wspólne względy, tworząc zamknięty krąg, obojętny zupełnie na los mieszkańców wioski. Nagle dociera do nich arcyniemiła nowina — na prowincję przybywa rewizor. Na wszystkich pada blady strach. Wyprowadza z równowagi przedstawicieli władzy, skutecznie obnaża ich oblicza i ukazuje wszelkie nieprawidłowości systemu. Premiera spektaklu planowana jest na początek 2014 roku.

Na koniec warto zaznaczyć: „Teatr Bynajmniej” to … bynajmniej nie tylko teatr. To młodzi ludzie, którzy podejmują próbę określenia swojego miejsca w otaczającej rzeczywistości. To ludzie gotowi na chwilę porzucić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i wcielać się w zupełnie nowe role. To w końcu ludzie, którzy swoją grą chcą skłonić publiczność do rozważań nad rzeczami istotnymi, a często pomijanymi w dzisiejszych czasach…

Zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Teatru bynajmniej zapraszamy do kontaktu

 

Stowarzyszenie Moje Krzyszkowice © 2014 Frontier Theme